Lajme

“Shëtitësi 1”, arrestohet 29-vjeçari që tmerronte Kavajën me vjedhje

Pas zbardhjes së 4 vjedhjeve të ndodhura gjatë muajve të fundit në qytetin e Kavajës, Policia ka rënë në gjurmët e një 29-vjeçari, i cili ishte kthyer në tmerr për gjithë zonën, por ia kishte dalë që deri më tani të shpëtonte paq.

Nga qytetarët e Kavajës kishte pasur disa sinjalizime për vjedhjeve të orendive dhe grabitje të sendeve me vlerë në shtëpitë e tyre.

Pas një punë kërkimore u arrit që të vihet në pranga B. A., 29 vjeç, banues në Luz të vogël Kavajë, i cili akuzohet se kryente prej disa kohësh vjedhje në banesa, kur pronarët ishin jashtë.

29-vjeçari në këtë kohë ka arritur të grabisë vlera të mëdha monetare, bizhuteri dhe orendi të ndryshme shtëpiake të cilat më pas i shiste në tregun e zi.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhja”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë