Lajme

Shembet ballkoni i banesës në Kavajë, dëmtohet dhe një makinë

Nga lëkundjet e forta që tronditën vendin tonë pasditen e së shtunës, pati shumë dëmtime shtëpish dhe plasaritje të pallateve të vjetra.
Nga një foto e siguruar nga Gazeta “Si” shihet se ka rënë i gjithë ballkoni i një shtëpie në lagjen nr.2 në qytetin e Kavajës.
Mësohet se banesa është në pronësi të Isuf Sala Qela. Nga rrëzimi i ballkonit është dëmtuar edhe mjeti tip “Benz”, me targa PIO3171, që është në përdorim nga shtetasi Xhonatan Petriti.
Xhonatan Petriti mësohet nga Gazeta “Si”, se është banues në Greqi.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë