Lajme

Sekuestrohen armë dhe drogë, 2 të arrestuar në Tiranë

Policia e Shtetit ka vënë në pranga dy persona, pasi akuzohen për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajtje pa leje.
Policia bën me dije se në sajë të operacionit policor “Bulceshi”, janë arrestuar në flagrancë shtetasit:
L. B., 33 vjeç, banues në Zall-Bastar, Tiranë;
P. N., 58 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë;
Siç njofton policia, gjatë kontrollit të territorit, në vendin e quajtur Bulcesh, Njësia Administrative Zall-Bastar, në një zonë malore dhe me bimësi të dendur, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 60 bimë, të dyshuara si bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa.
Gjithashtu, gjatë kontrollit policia gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri pistoletë, dy armë gjahu çifte, një armë të ftohtë thikë, një palë dylbi dhe një sasi municioni.
Ndërkohë, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.
Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike “, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake e municionit” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë