Art dhe Kulture

Sekreti i Rita Orës në këngën me Bebe Rexhën

Në këngën e sapo publikuar me Cardi B dhe Bebe Rexhën, këngëtarja shqiptare ka deklaruar se e ka bazuar tekstin në përvojën e saj personale

RITA Ora ka zbuluar se kënga e saj e fundit “Girls” –(Vajza)- është frymëzuar nga përvoja personale si biseksuale.

Kënga e saj e re me Cardi B, Bebe Rexha dhe Charli XCX – pritet të jetë hiti i kësaj vere.

Një pjesë nga teksti i këngës që zbulon misterin,  thotë: “Ndonjëherë dua  vetëm të puth vajza, vajza, vajza / Verë të kuqe, dua të puth vajza, vajza, vajza...”

Më pas Rita këndon: “Jam e eksituar, jam mendjehapur/ jam 50/50 dhe nuk do e fsheh kurrë/ Duhet ta dini.”

Rita &Bebe në ndarjen e çmimeve Music Awards

Për Revistën People 27 –vjeçarja nga Kosova ka shpjeguar: “E kam shkruar këtë këngë, afro dy vjet më parë në Londër me ekipin tim dhe në fakt nuk e kisha menduar aq shumë. Më pas e mori Cardi në duar dhe u dashurua me të dhe ishte i pari person që shtoi një varg në të.”

Kënga e cila ka dalë sot, më 11 maj, mendohet të jetë hiti i kësaj vere.

Rita Ora ka ndezur scoop-et ndërsa përpëlitet në vaskë për lajmërimin mbi turin seksi. “Doli krejt natyrshëm të ishim katër goca dhe është diçka krejt e natyrshme.”

Rita Ora gjatë performancës së fundit në Prishtinë

Përveçse e gjeti frymëzimin nga përvojat e veta, Rita ka thënë se është frymëzuar edhe nga Katy Perry dhe kënga e saj hit “I kissed a Girl”.

Pasi mori Bebe-n dhe Charli-n për të punuar me këngën, tani kuotohet si një nga këngët më të mëdha të 2018-ës.

Ajo ka shtuar: “ Ajo këngë ishte shumë argëtuese. Doja të bëjë diçka që të ishte në atë korsi.”

Gjatë Met Gala, Ritës iu bashkuan Bebe Rexha dhe Charli.

Aktualisht Rita duket shumë e dashuruar me partnerin e saj Andreë Ëatt. Ai i bën këngëtares foto rregullisht në studion e regjistrimit dhe Rita duket e lumtur qysh kur u njoh me të, vitin e kaluar.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë