Teknologji

Së shpejti vjen Nokia 6.2

Pajisja e parë teknologjike që do të prezantohet për këtë vit nga kompania HMD Global është Nokia 6.2.

Kompania duket se ka gati pasuesin e Nokia 6.1, që do të quhet Nokia 6.2.

Sipas “GSMArena”, telefoni do të ketë ekran 6.2-inçësh, procesor Snapdragon 632 dhe 4 ose 6 GB RAM. Kamera kryesore e telefonit do të jetë 16 MP. Telefoni pritet të prezantohet në Kinë gjatë muajit.

 

Më Shumë