Lajme

Roja Bregdetare shpëton peshkarexhën në Karaburun

3 persona që ndodheshin në një peshkarexhë pranë Karaburunit janë shpëtuar nga Roja Bregdetare.

Ministria e Mbrojtjes njofton se në bordin e peshkarexhës ndodheshin dy persona të rritur dhe një fëmijë.

“Peshkarexha ‘Aurora 1’ kishte pësuar defekt dhe kërkoi ndihmë. Anija e Forcës Detare rimorkioi peshkarexhën në portin e saj të daljes në Triport”, sqaron ministria.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë