Futboll

Reus largohet si zotëri nga Dortmundi, i paguan çdo tifozi prezent sot në stadium nga një birrë!

Lojtari do të largohet nga klubi në fund të sezonit pas dymbëdhjetë: gjesti i pabesueshëm në fund të ndeshjes për të gjithë tifozët. Marco Reus luajti ndeshjen e tij të fundit për Borussia Dortmund në Bundesligë. Pas dymbëdhjetë vitesh, në fakt, futbollisti gjerman do të largohet nga klubi në fund të sezonit dhe ndeshja e fundit përballë murit të verdhë ishte e veçantë: përveç se shënoi një gol nga gjuajtja e lirë, ai mori dashurinë e tifozët dhe shokët e tij në momentin e zëvendësimit.

Reus ofron një birrë për të gjithë tifozët në stadium.

Pas bilbilit të fundit, Reus përshëndeti të gjithë stadiumin me një fjalim lotësh dhe më pas la një kujtim të fundit të paharrueshëm: një birrë të paguar për çdo tifoz të pranishëm. Në fakt, ky shkrim u shfaq në tribuna të ndryshme: "Faleminderit për gjithçka! Birra e lamtumirës është mbi mua. Marco juaj tani shpreson të ngrejë Champions League në ndeshjen e tij të fundit me BVB, finalen kundër Real Madridit". për 1 qershor.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë