Lajme

Qarkullonte me armë pa leje, arrestohet 29-vjeçari

Një 29-vjeçar është arrestuar sot nga Policia e Tiranës.

Bëhet fjalë për shtetasin Leonardo Rakipllari, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Audi”, në rrugën “Isuf Elezi”, pasagjerit të mjetit, shtetasit Leonard Rakipllari, i është gjetur në çantën e tij të krahut, një armë zjarri e llojit pistoletë tip “Zastava”, të cilën e mbante pa leje.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale ”Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, parashikuar nga neni 278/5, i Kodit Penal.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë