Lajme

Qarkullonte me armë pa leje, arrestohet 28-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 28-vjeçar, pasi qarkullonte me armë pa leje në automjet.
Policia bën me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet D. R., 28 vjeç, banues në Vlorë.
Në rrugën “Tefta Tashko”, gjatë kontrollit, Policia i gjeti në çantën e dorës një armë zjarri tip TT pistoletë me krehëra me fishekë.
Mbi shtetasin në fjalë rëndon akuza për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.
Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprime të mëtejshme hetimore.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë