Lajme

Qarkullonte me armë, kapet 25-vjeçari në Elbasan

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 25-vjeçar, pasi qarkullonte me armë zjarri nëpër qytet.
Siç njofton policia, në bazë të informacionit të marrë nga qytetarët se një person qarkullonte me automjet dhe dyshohet se kishte armë zjarri, është organizuar puna për kapjen e personit të dyshuar.
Policia bën me dije se ka përfunduar në pranga shtetasi A .Z., 25 vjeç, banues në fshatin Përparim, Peqin.
Gjatë kontrollit fizik të drejtuesit të automjetit, në lagjen “28 Nëntori”, policia i ka gjetur në çantën e dorës së tij një armë zjarri pistoletë me 6 fishekë luftarak.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë