Lajme

Qarkullonte me armë, arrestohet 41-vjeçari në Kamëz

Policia e Kamzës ka vënë në pranga një 41-vjeçar, pasi qarkullonte me armë zjarri me vete.
Policia thotë se personi i dyshuar është identifikuar në vendin e quajtur “Frutikulturë”, në rrugën “Pandeli Sotiri”.
Bëhet fjalë për shtetasin A. K., 41 vjeç, lindur në Laç, dhe banues në zonën e quajtur “Frutikulturë”, i dënuar me parë.
Siç njofton policia, operacioni ka vijuar në banesën e tij, ku gjatë kontrollit i ëhstë gjetur edhe një tjetër armë zjarri kallashnikov, me një krehër me 30 fishekë luftarakë.
Armët dhe municionet e sipërpërmendura u sekuestruan në cilësinë e provës materiale dhe u dërguan në laboratorin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme.
Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë