Media

Protesta në foto, nga Parlamenti te KQZ

Paralelisht me seancën plenare, sot u zhvillua dhe protesta e radhës e opozitës së bashkuar para Parlamentit.
Mbështetës të shumtë të Partisë Demokratike së bashku me ish-deputetë të kësaj partie bënë thirrje për largimin e kryeministrit Rama. Në një moment protesta agravoi, pasi protestuesit dogjën goma dhe hodhën shashka në drejtim të forcave të policisë.
Protesta u mbyll me fjalën e Bashës, i cili i drejtoi protestuesit te Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të dorëzuar refuzimin e mandatit nga dhjetëra kandidatë pasues.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë