Lajme

Prona fut në sherr vëllezërit në Bulqizë, plagosen pesë persona

Pesë persona, mes tyre dhe autori i ngjarjes kanë mbetur të plagosur pas një konflikti për çështje pronësie mes dy vëllezërve në Bulqizë.

Konflikti familjar degradoi deri në përdorimin e mjeteve prerëse.

Policia e Bulqizës njofton se 43 vjeçari Hiqmet Tola ka goditur me mjete prerëse vëllanë dhe nipin e tij, për të cilët jep vetëm inicialet F.T. 52 vjeç dhe A.T. 25 vjeç,

Gjatë këtij konflikti janë dëmtuar lehtë edhe nëna dha bashkëshortja e autorit Hiqmet Tola.

I plagosur ka mbetur edhe vetë autori 43 vjeçar , i cili pasi ka marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Peshkopisë, është shoqëruar në ambjentet e policisë ku po kryhen procedurat për arrestimin e tij, si i dyshuar për kryerjen e  veprës penale "Plagosje e rëndë me dashje".

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Ostren i Madh. Policia vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë