Lajme

Pritet me protesta në Kukës, Rama: Iliri dhe Luli janë rrëzuar

Kryeministri Edi Rama i cilësoi çeta enveriste protestuesit e opozitës që kundërshtojnë turin e tij të takimeve elektorale. Në Kukës, Rama e zhvendosi takimin me qytetarët në aeroportin ende jofunksional të këtij qyteti për shkak të protestës së degës së Partisë Demokratike, që paralajmëroi protestë.

Rama u shpreh i bindur se zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor dhe ftoi mbështetësit e opozitës që të mos e ndjekin pas atë në kauzën për bllokimin e zgjedhjeve, sepse rrezikojnë burgun.

“Është i rrëzuar Ilir Meta, është i rrëzuar Lulzim Basha, se Saliu edhe kur është i rrëzuar duket sikur është në këmbë. Nuk flas këtu për fallxhoren sepse ajo është e zhytur në kafe turke”, deklaroi Rama.

LIVE

LIVE – Nga Kukësi

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Dienstag, 25. Juni 2019

Kryeministri u prit me protesta. Mbështetësit e opozitës çanë disa herë kordonin e vendosur nga policia e shtetit në drejtim të aeroportit, ku zhvillonte takimin Edi Rama, që kishte mbërritur me helikopter.

Ndalesa në Kukës pasoi atë të Tropojës. Edhe këtu Rama u prit me protesta dhe takimi u zhvillua nën masa të forta sigurie.

Më Shumë