Lajme

Policia italiane, vë nën pranga 4 shtetas shqiptarë

Gjatë një operacioni të fundit antidrogë, policia italiane ka vënë nën pranga 34 persona mes tyre edhe shqipëtarë. Operacioni ishte titulluar "Astice" dhe u krye në zonën me emër Latina.
Mediat italiane kan bërë me dije se mes anëtarëve të bandës, pjesmarrës ishin edhe dy policë, të cilët kishin favorizuar zhvillimin e veprimtarisë së anëtarëve të bandave.
Shqipëtarët që u vunë në pranga nga policia italiane janë: Eduard Lala 26 vjeç, Edri Collaku 28 vjeç, Ndriçim Lalaj 29 vjeç dhe Eneida Skëndo 28 vjeçe.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë