Ka ndodhur

Përkujtohet vrasja e Katsifas, kunati: Do t’i drejtohemi Gjykatës Europiane

Është përkujtuar të shtunën 2-vjetori i vrasjes së Kostandinos Katsifas përmes një ceremonie private, të zhvilluar nga familjarët.

35-vjeçari mbeti i vrarë më 28 tetor të vitit të 2018 gjatë një përplasje me armë me policinë shqiptare në fshatin Bularat.

Në përkujtimore morën  pjesë dhe përfaqësues të Omonia-s.

Kunati i Katsifas, Vangelis Sakellarakis tha se çështja në fjalë do të shkojë në Gjykatën Europiane.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë