Lajme

Në kërkim nga Italia për përdhunim dhe rrëmbim, kapet në Tiranë i riu

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një person në kërkim ndërkombëtar, i dënuar nga drejtësia italiane për përdhunim, rrëmbim e vepra të tjera penale.
Policia bën me dije se është vënë në pranga në rrugën “Arkitekt Sinani”, shtetasi me inicialet E. B, 30 vjeç, banues në Tiranë.
Arrestimi i përkohshëm i tij u krye pasi shtetasi E. B. ishte person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma. Gjykata e Apelit Milano/ Itali e ka dënuar këtë shtetas me 7 vjet burg për kryerjen e veprave penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë”, “Rrëmbim” dhe vepra të tjera.
Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën vijojnë punën për ekstradimin e tij drejt Italisë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë