Futboll

Ndalet Haland nga një dëmtim, Guardiola i stresuar: Nuk e di kur do kthehet!

Gazeta Si – “Erling vuan nga një dëmtim kockor në këmbë që pas ndeshjes me Aston Vilën dhe nuk mund të luajë”, - tha trajneri Pep Guardiola pak minuta para ndeshjes me Lutonin, ku të tijtë fituan 1-2 më përmbysje.

Javët e fundit kanë qenë mjaft stresuese për Mançester Sitin. Fitorja mungonte ptej 4 nëntorit, pas 3 barazimeve radhazi dhe humbjes me Aston Vilën. Kriza duket se mund të jetë kaluar me fitoren e sotme, por dëmtimi i Haland sigurisht që është një lajm i keq për trajnerin katalanas.

"Nuk e di sa kohë Haland do të qëndrojë jashtë. Do ta vlerësojmë javë pas jave, ditë pas dite dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë. Erling është shumë i rëndësishëm për ne, por duhet t’i kalojmë këto situata”, - shtoi më tej trajneri Pep Guardiola.

Vendin e sulmuesit norvegjez në ndeshjen e sotme me Lutonin e zuri argjentinasi Julian Alvarez. Për Mançetser Sitin shënuan brenda 3 minutash në pjesën e dytë Bernardo Silva dhe Grilish.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë