Lajme

“Narko Valdrini jashtë bashkisë”, pankarta kundër Valdrin Pjetrit në Shkodër

Pankarta kundër Valdrin Pjetrit si kryetar bashkie në Shkodër janë shpërndarë në rrugët dhe lagjet e qytetit këtë të hënë.

“Narko Valdrini jashtë Bashkisë!”, shkruhet në pankartat në fjalë, që shoqërohen me logon e deformuar të Partisë Socialiste, ku në vend të trëndafilit është vendosur gjethja e hashashit.

Partia Demokratike thotë se shkodranët kanë nisur reagimin e tyre kundër kandidatit të Ramës, të cilin e akuzon prej jaavësh si të ndaluar për trafikim të lëndëve narkotike dhe të dëbuar në Itali.

Opozita thotë gjithashtu se vetë Pjetri e ka fshehur këtë pjesë të së shkuarës së tij në formularin e dekriminalizimit, ndaj në vend të Bashkisë, sipas PD, ai duhet të shkojë në burg.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë