Myrto Uzuni rigjen buzëqeshjen, shënon për Granadën në kampionatin spanjoll

Gazeta Si – Nuk shënoi në ndeshjet e fundit me Kombëtaren shqiptare, por gjen golin në La Liga me fanellën e Granadës. Myrto Uzuni shënoi sot për skuadrën e tij në ndeshjen ndaj Gironës.

Futbollisti beratas gjeti rrugën e rrjetës në zhvillimet e një goditjeje këndi, teksa afër portës devijoi topin drejt rrjetës. Ishte minuta e 63-të, kur Uzuni shkurtoi diferencë në 1-3, pasi më parë miqtë kishin realizuar 3 herë në pjesën e parë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-4.

Ky është goli i dytë për Myrto Uzunin në këtë kampionat. Sulmuesi kuqezi më parë kishte realizuar një gol me penallti në fitoren 3-2 ndaj Majorkës. Futbollisti 28-vjecar është një titullar i padiskutueshëm te Granada, që nuk ka pasur një ecuri të mirë deri tani në kampionat.