Futboll

Mjafton goli i Teo Hernandez dhe pak fat në fund, Milani kalon Napolin në ‘San Siro’

Gazeta Si – Tri pikë të rëndësishme për Milanin në ndeshjen me Napolin në ‘San Siro’. Vendosi një gol i mbrojtësit të majtë, pas asistit të Leaos. Napoli largohet -7 pikë nga zona Champions.

Milani ka mundur 1-0 Napolin për javën e 24-t të Serisë A. Skuadra e trajnerit Stefano Pioli kaloi në avantazh në minutën e 25-të, kur Hernandez goditi saktë në zonë nga një pozicion diagonal, pas një sulmi të shpejtë me Zhiru dhe Leao.

Pasi shpërdoroi disa raste për golin e dytë në fillim të pjesës së dytë, Milani vuajti në fund për të ruajtur rezultatin, kur Napoli reagoi më mirë. Rastin më të mirë kampionët në fuqi e kishin në minutën e parafundit të kohës së rregullt, kur Lindstrom goditi shtyllën, me devijimin e Simiç.

Milani ngjitet në kuotën e 52 pikëve dhe i afrohet me vetëm 1 pikë Juventusit të vendit të dytë, që të hënën luan në fushën e Udinezes. Napoli në anën tjetër rrezikon shumë pjesëmarrjen në Champions sezonin e ardhshëm, pasi është larguar -7 pikë nga 4-shja e parë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë