Politike

Meta pret ambasadorin e ri të Serbisë: Dialogu me Kosovën, rëndësi për rajonin dhe perspektivën europiane

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti të enjten në zyrën e tij  Ambasadorin e ri të Serbisë në Tiranë, Slobodan Vukčević, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Gjatë takimit, Kreu i Shtetit shprehu dëshirën se përpjekjet e tij do t’i shërbejnë rritjes së marrëdhënieve ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë, sidomos në fushën ekonomike, tregtare dhe turizëm.  

Presidenti Meta nënvizoi se, “dialogu Kosovë-Serbi ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian, për normalizimin e plotë të marrëdhënieve dhe njohjen e ndërsjellë, ka rëndësi jo vetëm për të dy vendet, por edhe për rajonin dhe perspektivën e tij europiane”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë