Lajme

Meta njofton konferencë të jashtëzakonshme në orën 18:30

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në orën 18:30.
Kjo deklaratë e Metës vjen pas ngërçit të krijuar kohët e fundit për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese

Një ditë më parë, Komisioni i Posaçëm i Apelimit shkarkoi nga detyra Besnik Muçin, të dekretuarin e Metës si anëtar të Kushtetueses.
Presidenti Meta po përplaset ditë pas dite me mazhorancën, disa ambasada të huaja dhe Këshillin e Emërimeve në Drejtësi sa i përket ngërçit në Gjykatën Kushtetuese.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë