Jete & Stil

Meghan dhe Herry i thonë lamtumirë rrjeteve sociale: “Shumë urrejtje”

Marrëdhënia e trazuar e Harry dhe Meghan me rrjetet sociale duket se ka marrë fund. Sepse, sipas Sunday Times, dy dukët e Sussex që aktualisht jetojnë në SHBA i kanë dhënë lamtumirën e fundit Facebook dhe Twitter. Edhe llogaria e Sussexroyal në Instagram nuk ka postuar përmbajtje të re për disa muaj.

Arsyeja do të ishte "urrejtja ndaj të dyve në mediat sociale", diçka që Harry dhe Meghan e kanë theksuar shpesh muajt e fundit.

Ish-aktorja amerikane ka denoncuar në mënyrë të përsëritur faktin se është sulmuar në internet, me fyerje raciste dhe seksiste: "Mendoj se jam personi më i kontrolluar dhe me i ofenduar në botë", ishte shprehur ajo në të kaluarën.

Aktualisht ata po fokusohen tek projektet e tyre podcast dhe dokumentarë në Spotify e Netflix.


Copyright © Gazeta “Si”
Më Shumë