Rend dhe Ligj

Me shpejtësi 151 km në orën, arrestohet shoferi

Shpejtësia vazhdon të mbetet problem për policinë rrugore, ku vetëm mbrëmjen e djeshme është regjistruar një shpejtësi prej 151 km/h.

“Me Radar me Policine Rrugore te Tiranes ne rrugën interurbane Tiranë-Durrës, 151 km/h”, thuhet në statusin në Facebook të policisë së shtetit, shoqëruar dhe me videon. Drejtuesi i mjetit nuk bëhet i ditur po u ndalua nga efektivët duke marrë masë administrative dhe bllokim patente.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë