Rend dhe Ligj

Mbante kallashnikov dhe një pushkë në shtëpi, arrestohet 47-vjeçari

Është finalizuar një tjetër operacion në fushën e armëmbajtjes pa leje. Pas denoncimit nga një qytetar, në pranga ka rënë një 47-vjeçar që posedonte armët e municionin luftarak.

Policia bën me dije se shtetasit me inicialet, D. H., 47 vjeç, banues ne Ballashenj ia janë gjetur në shtëpi 1 armë zjarri pistoletë me 8 fishekë.

Po në vijim të kontrollit, në afërsi të banesës së këtij shtetasi, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan edhe dy armë zjarri të tjera, konkretisht një automatik kallashnikov dhe një pushkë, si dhe 300 fishekë luftarakë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprime të mëtejshme.

TiranëFinalizohet një tjetër operacion në fushën e armëmbajtjes pa leje.Falë bashkëpunimit me qytetarët u zhvillua dhe finalizua operacioni i koduar "PEZA”Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr. 6.Sekuestrohen 3 armë zjarri dhe 308 fishekë luftarak.Në pranga 47-vjeçari që posedonte armët e municionin luftarak.Në zbatim të planit të masave për evidentimin dhe kapjen e personave me tendencë armëmbajtjeje pa leje, falë edhe informacioneve të marra nga qytetarët se një shtetas posedonte disa armë zjarri, shërbimet e Seksionit të Policisë kriminale të Komisariatit të Policisë Nr. 6 , organizuan dhe zhvilluan operacionin policor të koduar "Peza", i cili u finalizua me kapjen në flagrancë të shtetasit: D. H., 47 vjeç, banues ne Ballashenj, Njësia Administrative Pezë. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pistoletë me 8 fishekë.Po në vijim të kontrollit, në afërsi të banesës së këtij shtetasi, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan edhe dy armë zjarri të tjera, konkretisht një automatik kallashnikov dhe një pushkë, si dhe 300 fishekë luftarakë. Vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë e rrethit Gjyqësor Tiranë me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të veprimtarisë kriminale të shtetasit D. H.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprime të mëtejshme.

Gepostet von Policia e Shtetit am Mittwoch, 14. August 2019
 

Më Shumë