Lajme

Mashtronte biznesmenët, Apeli ul dënimin për dentisten Olesia Duka

Gjykata e Apelit në Durrës ka dënuar me 6 vjet e 8 muaj burg stomatologen Olesia Duka, e cila akuzohej për mashtrime në shuma të mëdha.
Stomatologia u dënua në mars të këtij viti me 10 vite heqje lirie, por pas apelimit asaj iu ulën 3 vjet e 4 muaj burg, ndërsa prokuroria ndaj saj kërkonte 15 vite burg.
Trupa gjykuese e Apelit përbëhej nga gjyqtarët Izet Dusha, Anita Mici dhe Arben Vrioni.
Olesia Duka ndodhet në burg prej 28 shkurtit 2018. Ajo rezulton të ketë mashtruar 14 persona, duke arritur t’u marrë atyre një shumë financiare që përllogaritet nga prokuroria në totalin e 3.033.532 eurove.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë