Ka ndodhur

Mashtronin qytetarët me viza pune në Britani, arrestohet një 39-vjeçare, kërkohen dy bashkëpunëtorët

Një 39-vjeçare ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Tiranë dhe janë shpallur në kërkim dy persona të tjerë pasi akuzohen për mashtrim.

Sipas uniformave blu,  39-vjeçarja me inicialet E. T,  banuese në Fier, në bashkëpunim me dy personat e shpallur në kërkim, mashtronin shtetas të ndryshëm duke i marrë shuma të konsiderueshme parash në këmbim të premtimit se do t’i pajisnin me vizë pune për në Mbretërinë e Bashkuar.

Gjithashtu, ata premtonin edhe pajisjen me certifikatë të falsifikuar të gjuhës angleze.

Policia sekuestroi shuma të konsiderueshme parash në euro dhe në lekë, si dhe 2 aparate celular.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Mashtrimi”, “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Ushtrim pa licencë i veprimtarisë financiare”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë