Lajme

Makina përplas për vdekje këmbësorin

Përplasja nga një automjet ka rezultuar fatale për një këmbësor në qytetin e Beratit.

Andrea Prifti, 55 vjeç u përplas nga një makinë orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje dhe humbi jetën në spital rreth një orë më vonë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën Berat-Ura Vajgurore, gjatë kohës që Prifti po ecte në anë të rrugës, në vendin e quajtur Moravë. 55-vjeçari u përplas nga një Benz që drejtohej nga një banor i Kuçovës.

Autoritetet policore shoqëruar shoferin e automjetit dhe po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë