Ka ndodhur

Lojërat e fatit, arrestohet pronari i një lokali në Velipojë

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 32-vjeçar, pasi po ushtronte aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Policia thotë se shtetasi A. P, 32 vjeç ka rënë në pranga, pasi gjatë një kontrolli në lokalin e tij është gjetur se po ushtrohej aktiviteti i paligjshëm i lojërave të fatit.

32-vjeçari ishte banues në fshatin Gomsiqe e Re, Velipojë, Shkodër.

Gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e lokalit, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 5 makineta, një tavolinë, chipsa dhe letra bixhozi që shërbejnë për ushtrimin e lojërave të fatit.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Organizim i lotarive të palejuara” dhe “Fshehja e të ardhurave”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë