Futboll

Liga e Europës/ Short komod për Milanin! Tuci e Laçi kundër Liverpulit, Gjimshiti ndaj Sportingut

Gazeta Si – Në Nion është hedhur sot shorti për 1/8-at e Ligës së Europës, ku 8 fitueseve të grupeve u janë shtuar 8 skuadrat e dala nga play-off-i.

Short me fat për Milanin, që ka peshkuar Sllavian e Pragës, duke shmangur kështu kundërshtarë të fortë si Liverpuli dhe Bajer Leverkusen. Roma do të ndeshet me anglezët e Brajtonit, skuadër e drejtuar nga italiani De Zerbi.

Sa u takon lojtarëve shqiptarë që luajnë me klubet pjesëmarrëse në këtë kompeticion, Qazim Laçi dhe Indrit Tuci, që aktivizohen me Spartën e Pragës, do të ndeshen me gjigantët e Liverpulit. Berat Gjimshiti me Atalantën do të sfidojë portugezët e Sportingut të Lisbonës. Karabagu i Redon Xhixhës përballet me Bajer Leverkusen.

Ndeshjet e para luhen më 7 mars, kurse ato të kthimit një javë më pas, më 14 mars.

Shorti i 1/8-ve të Ligës së Europës
Sparta Pragë-Liverpul
O.Marsejë-Vilarreal
Roma-Brajton
Benfika-Gllasgou Rejnxhërs
Frajburg-Uest Hem
Sporting-Atalanta
Milan-Sllavia Pragë
Karabag-Bajer Leverkusen


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë