Politike

Lidershipi zyrtar i PD: Nuk kemi lidhje me hallin personal të Berishës

Për herë të parë qysh prej fillimit të betejës me Sali Berishën, Lulzim Basha ka vendosur të mos reagojë i vetëm.

Të martën në mbrëmje, kundër Foltores së Berishës ka pasur një qëndrim në bllok nga lidershipi i partisë përfshi nënkryetarët (që janë 4 në PD), Alfred Rushaj, Enkelejd Alibeaj, Grida Duma, Jorida Tabaku dhe Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi.

“Secili prej nesh është i vendosur të refuzojë shkeljen e Statutit për interesa personale të Sali Berishës dhe izolimin e Partisë Demokratike. Kërkesa e z. Berisha nuk ka asnjë lidhje me PD, asnjë lidhje me standartet demokratike, asnjë lidhje me hallet dhe problemet e demokratëve. Demokratët kanë 8 vite që përballen me dhunën dhe terrorin e Edi Ramës, me krimin dhe bandat e tij dhe nuk jemi sprapsur as kthyer nga rruga për t’i shërbyer Shqipërisë dhe shqiptarëve. Ne e kemi për detyrë të jemi krah tyre.

Asnjë intimidim nuk do të ndikojë në qëndrimin tonë në krah të demokratëve, për një parti që u shërben atyre dhe jo që kthehet në mburojë të interesave personale të Sali Berishës, aleatëve të tij dhe cilitdo tjetër”, thuhet në deklaratën e përbashkët të nënkryetarëve dhe sekretarit të përgjithshëm.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë