Lajme

Lezhë, plagoset me armë zjarri një 34-vjeçar

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në zonën e Shënkollit në Lezhë.

Mësohet se është qëlluar me armë ndaj një personi tek ura e Prekanit. I plagosuri është shtetasi Martin Dodaj  34 vjeç, banues në Tale, Lezhë i cili është qëlluar me armë zjarri nga dy persona të tjerë.  Menjëherë është dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës.

Policia ndodhet në vendngjarje, ndërkohë që ka identifikuar autorët e kësaj ngjarje P.Ll. dhe Z.B., të dy banues në Tale, të cilët u shpallën në kërkim dhe po punohet për kapjen e tyre.    


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë