Futboll

Leicester mund Chelsean dhe merr kreun në Premier League

Leicester mund të shijojë, të paktën për një natë, vendin e parë të vetmuar në renditje. Në King Power Stadium, në fakt, Foxes mundën Chelsea 2-0 dhe për momentin kaluan dy skuadrat e Mançesterit në krye të Premier League. Një ndeshje e dominuar nga njerëzit e Rodgers që u vendos në pjesën e parë me golat e Ndidi (6 ‘) dhe Maddison (41’).

Lampard provoi gjithçka për gjithçka dhe hodhi në fushë edhe Ziyech dhe Werner, dy lojtarë të cilët kishin zhgënjyer në ndeshjet e mëparshme. Gjermani dërgoi topin në rrjetë pak minuta para fundit të sfidës, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

Para kësaj ndeshje u zhvillua edhe West Ham-West Brom dhe londinezët fituan me shifrat 2-1. Me këtë triumf Leicester merr përkohësisht kreun e renditjes me 38 pikë, një më shumë se United, që ka një ndeshje më pak. Chelsea “rrëshqet” në vendin e 8.


Copyright © Gazeta “Si”
Më Shumë