Jete & Stil

Kylie Minogue shkruan në “Time” për Dua Lipën

Nga Kylie Minogue - Dua Lipa është një yll i shndritshëm, që ndez një shteg verbues nëpër kozmosin e popit. Pak më pak se katër vjet më parë, ajo publikoi albumin e parë nga dy albumet e saj. Sot, ajo po vallëzon dorë për dore me frymën e kësaj epoke, pasi ka gdhendur me lazer vendin e saj në peisazhin kulturor. Unë hyra në orbitën e Duas nëntorin e kaluar kur u shfaqa si mysafire në koncertin e saj të transmetuar në Studio2054. Prodhimi ishte spektakolar dhe gjithëpërfshirës, ​​disi si i ardhshëm dhe retro, me zërin e saj të njohur menjëherë të stampuar në të gjithë shkrimet e zgjuara të këngëve. Ndërsa e di se si është të jesh në sy të stuhisë, me këtë rast, unë isha në gjendje të shihja pamjen më të gjerë nga periferia. Etika e saj e punës rrezatonte gjatë gjithë produksionit. "Duhet të punosh shumë për të pasur pak fat," i tha babai i saj kur ajo ishte më e re. Duket se ajo e dëgjoi. Arritjet e saj janë gjithnjë e më të mrekullueshme duke pasur parasysh se ajo është vetëm 25 vjeç. Ajo është e mirë, e ftohtë dhe e zgjuar. Ajo është një bishë e popit. Dhe unë, si miliona të tjerë, pres më shumë dhe madje edhe më shumë, nga Dua Lipa.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë