Politike

Kryemadhi me të rinjtë e LSI: Rama do të digjet në tiganin e shqiptarëve

Gjatë takimit me të rinjtë dhe të rejat në zyrat e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së iu përgjigj sulmeve të fundit të kryeministrit Edi Rama.

Ajo deklaroi se Rama, me zullumet që vazhdon të bëjë, do të digjet në tiganin e shqiptarëve.

“Edi Rama të vazhdojë me këto zullume që bën. Le të vazhdojë, se te tigani i shqiptarëve do digjet”, shprehet Kryemadhi. I kemi shumë të mirë të rinjtë dhe gjimnazistët e Tiranës. Shqipëria është shtëpia juaj” shkruante Kryemadhi.

Ndërkohë kjo nuk ka kaluar pa u iroizuar nga Kryeministri. Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe ministrin për rindërtimin, Arben Ahmetaj në familjen Qordja, për t’i dhënë çelësat e banesave, ka shprehur “ne na qepen me tigan në dorë dhe thonë duam peshk. Ky është halli i përbashkët që do ta zgjidhim besoj. Ky është helmi i përditshëm, zhurma, çorodia, nëpër kanale, nëpër portale, por njerëzit nuk janë budallenj. Fatkeqësia e këtyre më e madhe është se i dinë njerëzit budallenj, por nuk i hanë këto lloj karremash për të përfunduar në tiganin e Monikës.”


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë