Lajme

Kapet me tritol dhe kapsolla, arrestohet dibrani

Policia e Dibrës ka arrestuar një 52-vjeçar, pasi i ka gjetur një sasi lënde plasëse. Në ambientet e lokalit janë gjetur dinamit, fitil zjarrpërcjellës dhe kapsolla.

Në pranga ka rënë shtetasi Njazi Pilafi, 52 vjeç, banues në Peshkopi, pronar i lokalit.

Gjatë kontrollit të ushtruar në magazinën e lokalit të tij në qytetin e Peshkopisë, iu gjetën të fshehura dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 7 copë kallëpe me lëndë plasëse (me nga 400 gram secila, gjithsej 2 kilogramë e 800 gramë), 58 copë kapsolla detonatore si dhe rreth 4 metër fitil zjarrpërcjellës.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë