Lajme

Kaos në Kadastrën e Vlorës, shkarkohen drejtori, nëndrejtori dhe disa specialistë

Një kaos ka ndodhur në Kadastrën e Vlorës, ku mësohet se janë shkarkuar krerët e këtij institucioni.
Mësohet se është shkarkuar nga detyra kreu i Kadastrës, Florjan Almadhi, i cili mbante këtë detyrë prej muajit maj të këtij viti.
Ai është zëvendësuar me Alteo Nazërajn, i cili nga sot do të drejtojë Kadastrën e Vlorës.
Ende nuk dihen shkaqet e vendimit të Almadhit për dorëheqjen, ndërsa tashmë Kadastra e Vlorës do të drejtohet nga Nazëraj, i cili është jurist dhe punon prej 10 vitesh si specialist.
Gjithashtu, është shkarkuar nga Kadastra edhe nëndrejtori Klodian Troci, i cili është zëvendësuar me Krenar Xhemalin, si dhe një numër i pakonfirmuar specialistësh.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë