Lajme

Jepnin ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, në pranga dy shkodranë

Policia e Shkodrës ka goditur një tjetër rast të kalimit të paligjshëm të kufirit kundrejt parave.
Policia bën me dije se janë arrestuar në flagrancë dy shtetas, të cilët po transportonin 3 shtetas të huaj të vendeve të treta me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit.
Mësohet se janë vënë në pranga shtetasit P. Gj., 26 vjeç, banues në fshatin Berdicë e Sipërme/Shkodër dhe S. G., 25 vjeç, banues në fshatin Dragoç/Shkodër.
Siç njofton policia, arrestimi i tyre u bë pasi në aksin rrugor Shkodër- Malësi e Madhe, me automjetin tip “Fiat” që drejtohej nga shtetasi P. Gj., në bashkëpunim me shtetasin S. G., po transportonin me qëllim dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit shtetëror tre shtetasit e huaj të vendeve të treta, në drejtim të Malit të Zi e më pas në vendet e BE.
Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë