Ka ndodhur

“Izolohet” KPK, një anëtar me Covid-19, ndërpritet Vettingu

Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

11 anëtarë të tjerë të KPK kanë bërë tamponin dhe janë në pritje të përgjigjes.

Kjo ka bërë që përkohësisht të ndërpritet procesi i vetingut për gjyqtarët e prokurorët.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë