Lajme

Itali: Nën pranga 3 shqiptarë, rrisnin dhe trafikonin lëndë narkotike

Janë vënë nën pranga tre shtetas shqipëtarë në Itali, për akuzën e prodhimit dhe trafikimit të paligjshëm të lëndëve narkotike.
Në ndërtesën e Shqipëtarëve, njëri 40 vjeç dhe dy të tjerët 17 vjeç, u gjetën rreth 55 kilogramë marijuanë, të posacme për tu përgatitur më pas për tu shitur.
Ushtarët e Stacionit Cortemilia dhe e Policisë lokale të Alta Langa sekuestruan edhe 126 bimë më shumë se dy metra të larta, të cilat nuk ishin rritur ende.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë