Rend dhe Ligj

Ishte dënuar për përdhunim në Itali, arrestohet në Shijak

Shtetasi Eqerem Dërvishi, 53 vjeç, banues në Maminas, është arrestuar nga policia në Shijak me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

Sipas policisë, ky shtetas ishte në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar nga gjykata e Santa Maria Capua Vetere, Itali, me 5 vjet burgim për veprën penale “Përdhunim”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë