Lajme

Ish-kryebashkiakja e LSI në Përrenjas kallëzohet për shpërdorim detyre

Ish-kryetarja e Bashkisë së Përrenjasit, Miranda Rira është kallëzuar penalisht për akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.
Mësohet se kallëzimi është bërë në Prokurorinë e Elbasanit nga kryetari i ri i bashkisë, Nuri Belba.
Kryebashkiaku Belba, teksa ka dorëzuar kallëzimin penal për “shpërdorim detyre”, në dokumentin drejtuar organit të akuzës ka argumentuar edhe rastin për të cilin ka bërë padinë.
Ish-kryetarja e bashkisë nga radhët e LSI-së akuzohet për tenderin e ndërtimit të “fushës së sportit” në Përrenjas, dhe sipas pretendimeve të kryebashkiakut aktual, paraardhësja e tij ka shpërdoruar detyrën.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë