Lajme

I vihet zjarri gjatë natës Kishës Katolike në Durrës

I vihet zjarri gjatë natës Kishës Katolike të “Shën Dominikut” në zonën e Kënetës në Durrës. Nga zjarri janë djegur dyert e jashtme dhe disa objekte në hyrje të kishës.

Për fat zjarri është ndaluar në kohë, pa përparuar shumë në ambientet e brendshme. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorëve.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë