Lajme

I prezantohen si shokët e djalit, hajdutët hyjnë në banesë e vjedhin paratë në kasafortë

Në orët e vona të mbrëmjes së të martës tre persona kanë grabitur një banesë në Fushë Milot.
Hajdutët i janë prezantuar të zonjës së shtëpisë si shokë të djalit të tyre që jeton në Itali dhe më pas dy prej tyre kanë hyrë në katin e dytë, duke hapur kasafortën ku ndodheshin paratë.
Pasi kanë marrë paratë dhe disa sende me vlerë janë larguar.
Më pas është lajmëruar i zoti i shtëpisë, Taf Shabani dhe policia e Kurbinit.
Gruaja tha se ishte tre hajdutë por nuk i njihte, pasi ka probleme me shikimin.
Sipas Taf Shabanit vlera e lekeve është shumë e madhe dhe kanë qenë të fshehura në kasafortë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë