Lajme

I jep fund jetës bashkëshortja e gjyqtarit Hallunaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në rrugën “Pashko Vasa”, në zonën e ish-bllokut në Tiranë.

Bashkëshortja e gjyqtarit Dritan Hallunaj është vetëflijuar.

37-vjeçarja Enkelejda Hallunaj dyshohet të jetë hedhur nga ballkoni dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Ajo ishte me profesion stomatologe dhe punonte pranë Autoritetit Shëndetësor Rajonal në Tiranë.

Dritan Hallunaj u konfirmua në detyrë dje nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Por, rikonfirmimi i tij në detyrë solli pakënaqësi tek opozita, e cila rikujtoi vendimin e gjyqtarit Hallunaj për lirimin e Arben Frrokut.

Efektivë të shumtë kanë rrethuar zonën dhe pritet zbardhja e plotë e ngjarjes.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë