Lajme

I dënuar nga drejtësia italiane, kapet 46-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka ndaluar një shtetas, i cili ishte i dënuar nga drejtësia italiane me 15 vite e 5 muaj burg.
Policia njofton se operacioni është zhvilluar gjatë natës, në fshatin Radostinë Vadhizë, ku është bërë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Shtetasi i ndaluar është Renard (Krenar) Dashi, 46 vjeç, banues në Radostinë Vadhizë, Fier.
46-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Autoritetet Gjyqësore të Milanos Itali e kanë dënuar me 15 vjet e 5 muaj burg për veprat penale të “Skllavërisë dhe shfrytëzimit të prostitucionit”.
Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/423466034894102/?__xts__[0]=68.ARDZX5dKXd8zwgJ_YhNMvKEEMPqaS2iC8Vf7Z5llqV4FfapI30zzd2NPD3ofGuG7oZxqt9c-Uf1XoifeAwyCXzOZpxIyqEA7EBhsHYOumh0VF5A0CVKLmL9zF7J8jyWCLnIgLn4_ERgAUlskSEnVjpOcmi3WTXHeMm0dx1uSxrbY84UjX0GPhOCLZiTt2X__cEVK_Ipe760cNfSWyGX4epUf3E2XKnfW9iw6xq8VY1IB1cbmu6USucd_ZeB1fbVwkWfUZzaS8C33AcDfGRYOdj-3GxNR3BMcLP7g5CzfHrVV31YyPIGfRYvdqPX6dYBT3lKURue6dujz5PrZqWXpT0bNgPubg_8YAJAWDdEh&__tn__=-R

Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë