Lajme

I dënuar në Itali? Prokuroria nis verifikimet për Valdrin Pjetrin

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimet për kryebashkiakun e zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri, për të cilën Partia Demokratike thotë se është subjekt i ligjit të dekriminalizimit.

Opozita thotë se kryebashkiaku socialist i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit ka fshehur në formularin e vetëdeklarimit një ndalim të vitit 2001-2002 nga autoritetet italiane.

Vetë Pjetri është shprehur i gatshëm që të verifikohet e shkuara e tij nga ana e organit të akuzës, ndërkohë që Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejtë Edi Ramën si njeriun që kishte urdhëruar Arta Markun dhe Donika Prelën që të bllokojnë verifikimet për kryebashkiakun e zgjedhur të Shkodrës.

“Hajduti Psiqik bllokon hetimet për Valdrin Pjetrin. Deja vu! Njësoj si me Ndokën e Frrokun, me Roshin e Dakon me kompani, kriminelët që ka sjellë në Kuvend e Bashki, Hajduti Psiqik i mbron, sepse pushtetin ai e merr dhe e mban vetëm me krimin”, deklaroi Lulzim Basha ditën e hënë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë