Jete & Stil

Horoskopi i Pasionit: Si do të jetë tetori për 12 shenjat

Me Marsin në Shenjën e Peshores dhe Afërditën në shoqërinë e tij për ditët e para të muajit, të gjitha shenjat do të jenë në gjendje të përjetojnë momente me shumë pasion në shoqërinë e të dashurve të tyre. Afërdita do të transferohet në Akrep dhe, i mbështetur nga Hëna te Peshqit, do të sjellë tradhti ose çoroditje që do të gjejnë korrespondencë të vërtetë vetëm me partnerë të jashtëm të çiftit. Është një muaj mundësi të shkëlqyera për beqarët, për aq kohë sa ata nuk ngatërrohen shumë midis seksit dhe dashurisë.
DASHI – Ai - Marsi në Peshore për pjesën më të madhe të muajit tetor mund t’ju bëjë të pasigurt në lidhje me aftësitë tuaja erotike. Ju duhet të shmangni premtimet lidhur me performancën tuaj. Ju mendoni se thjesht dëshironi një marrëdhënie seksuale me dikë, por në të vërtetë nëse bini në dashuri pasioni mund të jetë njëqind mijë herë më i fortë!
Ajo - Ju jeni një grua shumë e kërkuar në seks dhe këtë muaj nuk do të jetë e lehtë të gjesh dikë në gjendje të plotësojë të gjitha pritshmëritë e tua. Mos e mashtroni veten se, pas një mbrëmje të ndritshme dhe të pasur me kënaqësi, dikush do të dashurohet me ju dhe do të ndryshojë qëndrimin tuaj ndaj jush, veçanërisht nëse ai ju ka thënë gjithmonë se nuk dëshiron të krijojë një marrëdhënie serioze.
DEMI - Ai - Me Hënën te Peshqit, këtë muaj ju mund të ndiheni të tërhequr fort seksualisht nga mikja juaj më e mirë ose, në rastin më të keq, nga shoqja më e mirë e të dashurës tuaj. Në të dyja rastet, do të jetë seks pa implikime sentimentale (të paktën nga ana juaj). Në punë mund të merrni propozime shumë të paqarta nga një kolege.
Ajo - Pjesa e parë e muajit mund të karakterizohet nga një lojë shikimesh me një koleg, i cili vetëm në disa raste do të përfundojë në fantazi reale ose pushime dreke në emër të erosit. Me hyrjen e Afërditës në Akrep, grindjet e çiftit do të intensifikohen dhe mënyra e vetme për të bërë paqe me partnerin do të jetë kënaqja e tij në shtrat.
BINJAKËT - Ai - Marsi në Peshore këtë muaj do t'ju bëjë të pangopur dhe të palodhshëm nën çarçafë. Në fakt, me Hënën te Peshqit, e vështurë të kënaqeni vetëm me një. Megjithatë, mund të zbuloni se dhënia e ekskluzivitetit mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për ta bërë partnerin tuaj të harrojë çdo tabu.
Ajo - Me Marsin në pamje të shkëlqyeshme, këtë muaj mund të vendosni të ndërmerrni iniciativën drejt dikujt që prej kohësh dëshirat seksuale i konsideronte të ndaluara. Ju dëshironi të përjetoni diçka të re dhe nuk përjashtoni mundësinë e përdorimit të prangave ose shalleve të mëndafshta që mund t’i bëjnë performancat tuaja edhe më argëtuese.
GAFORRJA - Ai - Me Marsin në një aspekt joharmonik, është e mundur që këtë muaj të mund të merrni goditje edhe nga njerëz që dikur shfaqnin interes të madh për ju. Nëse nuk jeni të gatshëm të angazhoheni, është e drejtë që të merrni parasysh pasojat. Hëna te Peshqit ju sugjeron metoda shumë të ëmbla për ta bërë partnerin tuaj të mundshëm të arrijë kënaqësinë.
Ajo - Këtë muaj thjesht nuk mund të mos jeni të pavendosur seksualisht me partnerë që duket se interesohen vetëm për seksin. Sidoqoftë, me ardhjen e Afërditës në Akrep, situata do të përmirësohet dhe ju mund të mësoni të përdorni armët tuaja joshëse për të bindur dikë të lidhet me ju. Hëna sugjeron që të argëtoheni edhe me seksin e makinave.
LUANI - Ai - Ju mund të mos e kuptoni atë, por thirrjet tuaja telefonike erotike mund të shkaktojnë një çmenduri për ju. Fatkeqësisht, me hyrjen e Afërdita në Akrep, ju mund të gjeni veten të kapur në situata kur do t'ju kërkohet të përfshiheni seriozisht në një marrëdhënie që nuk keni ndërmend ta vazhdoni. Një tradhëti mund të dilte në dritë.
Ajo - Nëse keni njohur dikë në chat, ky është muaji i duhur për ta takuar atë dhe për të realizuar të gjitha skenarët që keni thënë në telefon ose videothirrje. Çlirojeni veten dhe mos prisni shumë për të ardhmen: seksi mund të jetë më i përmbushshëm. Por mos harroni të mbroni veten me masat paraprake të duhura, veçanërisht në marrëdhënie të rastit.
VIRGJËRESHA - Ai - Për të rindërtuar pasionin me partneren tuaj, këtë muaj yjet ju këshillojnë të eksperimentoni me receta afrodiziake, duke shoqëruar pjatat e sofistikuara me verërat. Ju keni ndjenjën e çuditshme që ajo mund të zhgënjehet, por nuk është kështu! Afërdita ju këshillon të flisni hapur për problemet tuaja të mundshme intime.
Ajo - Me Hënën në kundërshtim gjatë gjithë muajit, propozimet e çuditshme të partnerit mund të të lënë pak të hutuar. Por nuk ju pëlqen që të eksperimentoni me përvoja të reja dhe kështu mund ta gjeni veten duke luajtur nën çarçafë me sende gome ose vegla shtëpiake që partneri juaj ka zgjedhur me kaq kujdes për ju. Askush nuk do ta zbulojë kurrë!
PESHORJA - Ai - Me Marsin në shenjën tuaj, këtë muaj nuk do të humbisni një shans për të provuar seksin në maksimumin e mundësive tuaja. Ju jeni të zjarrtë, të virgjër dhe pasionantë. Puthja juaj mund të përcjellë shumë më shumë se fjalët. Hëna mund të ndezë dëshirat tuaja edhe në zyrë, veçanërisht nëse jeni mjaft me fat që keni një grua si udhëheqëse.
Ajo - Marsi këtë muaj ju këshillon të ndërmerrni iniciativën ndaj dikujt, i cili për shkak të drojës ose mungesës së vetëbesimit, madje as nuk është përpjekur t'ju puthë. Jini të pamëshirshëm: puthuni, përkëdheleni në çdo pjesë të trupit, zhvishuni për të dhe shijoni momentin. Askush nuk mund t'i rezistojë sharmit tuaj, veçanërisht në pjesën e parë të muajit.
AKREPI - Ai - Protagonistët e padiskutueshëm të jetës suaj seksuale këtë muaj do të jenë Hëna dhe Afërdita: përgatituni të përjetoni përvoja të nxehta dhe super emocionuese me një grua që mund t'ju bëjë të humbni kontrollin. Kënaqësia juaj nuk do të jetë vetëm fizike, por edhe mendore. Dëshironi të jeni në gjendje të flini me të çdo natë, të zgjoheni me trupin e saj lakuriq pranë jush.
Ajo - Hëna dhe Afërdita këtë muaj ju bëjnë veçanërisht të etur për përvoja seksuale intriguese dhe njëkohësisht të ëmbla dhe romantike. Ju mund të dashuroheni me një partner i cili mund t'ju bëjë të arrini kulmin e kënaqësisë çdo mëngjes kur zgjoheni. Nëse jeni beqarë, mundësitë shumëfishohen dhe më në fund njeriu i duhur arrin në çdo aspekt!
SHIGJETARI - Ai - Të bëni dashuri me dy gra në të njëjtën kohë ka qenë gjithmonë një nga ëndrrat tuaja më të gjalla erotike dhe këtë muaj yjet mund të vendosen për ju, për sa kohë që ju zgjidhni të mos i tregoni askujt. Në fakt, njëra nga këto gra mund të ketë lidhje me një person që e njihni shumë mirë. Sekretet e rrëfyera nën çarçafë bëjnë gjithçka më interesante.
Ajo - Këtë muaj yjet flasin për përvoja emocionuese dhe të ndaluara. Ju mund të jetoni një histori klandestine ku seksi është me të vërtetë i mrekullueshëm, por për ta realizuar atë ju duhet kaq shumë diskrecion dhe konfidencialitet nga ana juaj. Hëna ju këshillon të shmangni lënien në provë të një nate seksi dërrmues në shtëpi. Dikush mund të shqetësohej.
BRICJAPI – Ai - Nëse kaloni më shumë se gjysmën e ditës tuaj në zyrë, si planifikoni të gjeni forcën dhe energjinë për ta bërë jetën tuaj seksuale të përmbushur? Partnerja juaj mund të ankohet dhe nuk do të ishte mirë që ju t’i propozoni asaj që të ngushëllonte veten me një vibrator ose një lodër të blerë në dyqanin e seksit. Është koha për të zgjuar shpirtrat tuaj të nxehtë!
Ajo - Përballë shakave dhe propozimeve pa ekuivoke të shefit tuaj ose kolegut tuaj të zyrës, këtë muaj mund të humbisni të gjitha trazirat. Ju preferoni abstinencën dhe seksin për të fituar përparësi në punë. Për fat të mirë, me Afërditën në Akrep, një mik i ëmbël i juaji mund të vendosë t'ju ngushëllojë. Bëhuni gati të provoni momente kënaqësie të pastër.
UJORI – Ai - Seksi dhe dashuria jo gjithnjë shkojnë krah për krah dhe kështu mund të ndodhë që ky muaj të dashuroheni me dikë që, për momentin, nuk do të përfundoni në shtrat. Ose mund të keni përvoja shumë të dobishme seksuale me një dashnore që nuk do ta shihni kurrë si një të grua të mundshme. Marsi ju jep 10 si votë nën çarçafë.
Ajo - Marsi në Peshore këtë muaj do ta bëjë seksin shumë të dobishëm: nuk do të kufizoheni në kënaqësi fizike por do të ndjeni ndjesinë se ka pasur një bashkim ose një kontakt shpirtëror me partnerin tuaj. Me ardhjen e Afërditës në Akrep, ju mund të ndjeheni keq për largimin e tij, por një natë e vetme dashurie mund t'i japë fund çdo problemi.
PESHQIT – Ai - Ju nuk mund të hiqni nga mendja ish-të dashurën me të cilën keni pasur një përvojë të bukur seksuale dhe ky mund të jetë muaji i duhur për ta parë përsëri atë dhe t'i tregoni asaj që ju ende dini se si ta bëni atë të prekë majën e kënaqësisë. Njihni çdo pikë të ndjeshme të trupit tuaj. Përndryshe, Afërdita ju ofron një femër të huaj shumë seksi dhe simpatike.
Ajo - Hëna dhe Afërdita këtë muaj ju bëjnë të bëni marrëzi erotike me të dashurin. Pyetja që duhet të bëni është: a jeni vërtet e dashuruar me partnerin tuaj apo jeni me të sepse ju shtyn të çmendeni nën çarçafë? Asnjëra nuk e përjashton tjetrën, por ju duhet ta sqaroni me veten sepse kthimi i një ish-i mund t’ju shqetësojë papritur.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë