Lajme

Helmimi i nxënësve në Shkodër, Policia shoqëron pronarët e “Fast Food-it”

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje në lidhje me helmimin e nxënësve në Postrribë të Shkodrës, mbrëmjen e djeshme.
Në Spitalin e Shkodrës janë paraqitur për mjekim 12 fëmijë të moshës 10-12 vjeç, me shenja intoksikimi, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.
Siç njofton policia, familjarët e tyre thonë se fëmijët kanë konsumuar ushqim në një fast food, përpara shkollës në qendër të fshatit Postrribë, Shkodër.
Policia bën me dije se janë shoqëruar pronarët e "Fast Food-it" për deklarime, si dhe po bëhen verifikimet nga Drejtoria AKU.
Ndërkohë, vijojnë veprimet hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë